Kalp'in Hikayesi

Martı Sanat Akademi olarak tüm sorumluluklarını üstlendiğimiz, sevimli ve bir o kadar da haylaz kedimiz Kalp‘in hikayesi hiç dinlediniz mi?

Kalp sokakta yaşadığı zamanlarda ağır bir mantar hastalığı sebebiyle Algan bey tarafından bulunmuş. İyileşmesi için yaklaşık 3 ay boyunca tüm bakım ve tedavileri üstlenilmiş. Hastalığını atlattıktan sonraki yaşantısını bizimle paylaşması için Kalp’i kurum olarak sahiplendik.

"Kalp" adını nereden aldı?

Kalp, adını sol gözünün üzerinde bulunan ve doğuştan beri olan kalp işaretinden aldı. Bu ismi sahiplendiğimiz zaman koyduk.

Kalp en çok neyi seviyor?

Koltuk ve masalara çıkmayı, kapıları tırmıklamayı, koridorlarda bağırmayı ve virajlarda ansızın önünüze çıkmayı, kurum içinde dolaşmayı ve bugünlerde ise uyumayı çok seviyor.

Kalp tehlikeli ya da saldırgan mı?

Kalp uzun bir süredir bizimle ve sağlıklı kalabilmesi için gerekli tüm bakımlarını, ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Tüm ekibimiz sevgiyle Kalp’le ilgileniyor. Kalp’in şu ana dek zararlı hiçbir anını görmedik. Fobiniz varsa ekibimiz güvenliğiniz için gerekli her adımı atabiliyor, belirtmeniz yeterli. Bir kuş değilseniz Kalp son derece sakin bir karaktere sahip.